logo
mince

Charles III

mince

Elizabeth II

mince

Robin Hood

logo

Historie

Kořeny Britského mincovnictví jsou datovány okolo roku 800 n.l.

1279

Přesun do londýnského Toweru

V roce 1279 se ražba přesouvá do bezpečnějších čtvrtí v londýnském Toweru. Vládní záznamy ukazují, že za práci na mincovně byla zaplacena částka 729 liber 17 šilinků 81/2d ve věži a odkazuje na "malou věž, kde je uložen poklad mincovny".

1822

Přesun do věže

Kolem roku 1279 se mincovna přestěhovala do bezpečnějších prostor v londýnském Toweru. Jsou zde také zmínky o "malé věžičce, kde je uložen poklad mincovny" a o dřevě zakoupeném pro "dílny v předhradí pro potřeby penězoměnců". Není jasné, zda první prostory Královské mincovny v Toweru byly v oblasti, kterou následně zaujímala mezi vnitřními a vnějšími zdmi.

logologo
Skromné ubytování

Dalších 500 let zůstala Královská mincovna v londýnském Toweru. Plán z roku 1701 ukazuje mincovní budovy tvořící úzkou podkovu probíhající kolem tří stran věže, která není ohraničena řekou. Tyto budovy byly "převážně ze dřeva; hlavní z nich byly dvě patra; Většina z nich byla věkem šílená, držená dřevěnými břehy a přišpendlená železnými svorkami." Člověk by si mohl představit zahraničního návštěvníka v roce 1710, jak vyjadřuje překvapení, že z tak ubohých budov mohou vycházet hezké mince.

Krok vpřed

Ražba se v sedmnáctém století zmechanizovala a instalace mlýnů a lisů, zatímco zlepšila vzhled mincí a ztížila jejich ořezávání a padělání, zhoršila stísněné podmínky ve věži. Občasné spory s posádkou způsobily další napětí a jak se osmnácté století chýlilo ke konci, začalo se mluvit o přesunu Královské mincovny.

1340

Zrození zlatých mincí

První pravidelná zlatá oběžná mince se objevuje ve formě zlatého šlechtice za vlády Eduarda III., oceněná na 6 šilinků 8 pencí.

logo

1489

Ražba prvního panovníka

Jindřich VII. nařizuje "nové zlaté peníze", aby potvrdil moc a moc své vlády. Ražená mince je Sovereign a je stále známá jako mince Sovereign „monarchie - monarcha“ do dnešních dnů. O více než 500 let později se stává jednou z vlajkových lodí královské mincovny The Royal Mint. V průběhu let jsou postupně zobrazováni všichni britští panovníci.

Na tuto minci dnes navazuje Královská Sovereign mince s portrétem současného panovníka

logologologologologo
logo

Kontakt

GOLDEN ARROWS s.r.o.

Zborovská 716/27
150 00, Praha 5
Czech Republic

IČ: 09841814

DIČ: CZ09841814

C 342727 vedená u Městského soudu v Praze

© GOLDEN ARROWS s.r.o. | 2020 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.